Odermat pobedio u Aspenu i osvojio mali kristalni globus u superveleslalomu

Švajcarski skijaš Marko Odermat pobedio je večeras u superveleslalomu, trci koja je u sklopu Svetskog kupa održana u američkom Aspenu i osvojio šampionsku titulu u toj disciplini.

Odermat je pobedio rezultatom 1:05,80 minuta i ostvario petu pobedu u sedam ovogodišnjih trka u superveleslalomu u Svetskom kupu, dok je u preostale dve bio na pobedničkom postolju.

Drugo mesto zauzeo je Andreas Zander iz Nemačke sa 0,05 sekundi zaostatka za pobednikom. To je bio njegov prvi plasman na postolje u Svetskom kupu.

Treći kroz cilj prošao je Norvežanin Aleksander Omot Kilde sa 0,34 sekunde zaostatka za pobednikom.

Odermat je osvojio mali kristalni globus u superveleslalomu pošto ima 642 boda, ispred Kildea sa 452 i Austrijanca Vincenta Krihmajra sa 335.

Odermat je i blizu osvajanja drugog uzastopnog velikog kristalnog globusa, pošto u generalnom plasmanu ima 1.626 bodova, ispred Kildea koji ima 1.240 i Norvežanina Henrika Kristofersena, koji je sakupio 874 boda.