Oklahoma pobedila Orlando uz 16 poena PokuĆĄevskog

Koơarkaơi Oklahome pobedili su noćas Orlando sa 116:108 i ostvarili četvrtu uzastopnu pobedu u NBA ligi.

Oklahomu je predvodio Ć ej GildĆŸes-Aleksander sa 34 poena, ĆĄest asistencija, četiri skoka, tri ukradene lopte i dve blokade. On je postigao 13 poena u četvrtoj četvrtini i pomogao Oklahomi da u drugom poluvremenu nadoknadi 15 poena zaostatka. Ć utirao je 12/18 iz igre i 10/11 sa linije za slobodna bacanja.

Srpski koĆĄarkaĆĄ Aleksej PokuĆĄevski pobedi je doprineo sa 16 poena, devet skokova, tri blokade i dve ukradene lopte. On je četiri minuta pre kraja postigao „trojku“ za vodjstvo 105:104, a kasnije je koĆĄem doneo i tri razlike (109:196). Lu Dort dodao je 14 poena, a Tre Men 13 poena, pet skokova i tri asistencije.

U ekipi Orlanda, koja je pet minuta pre kraja treće četvrtine vodila sa 86:71, najefikasniji je bio Vendel Karter sa 20 poena uz 10 skokova, Franc Vagner dodao je 20 poena i sedam asistencija, a Paolo Bankero 15 poena i osam skokova.

KoĆĄarkaĆĄi Majamija pobedili su Golden Stejt sa 116:109 i naneli mu treći uzastopni poraz. Ekipu su do pobede predvodili Maks Strus sa 24 poena i DĆŸimi Batler sa 23 poena, osam asistencija i ĆĄest skokova. Bem Adebajo u pobedi je učestvovao sa 19 poena, sedam skokova i ĆĄest asistencija, Dankan Robinson sa 17 poena, a Kajl Lauri sa 13 poena i devet asistencija.

U ekipi aktuelnog ơampiona Stefen Kari ostvario je tripl-dabl učinak od 23 poena, 13 skokova i 13 asistencija. Endru Vigins postigao je 21 poen, a Klej Tompson 19 za Voriorse, koji su u četiri utakmice bez pobede na gostovanjima.

KoĆĄarkaĆĄi Finiksa pobedili su Minesotu sa 116:107 i ostvarili peti uzastopni trijumf. Kameron DĆŸonson bio je najefikasniji u pobedničkom timu sa 29 poena, od kojih je ubacio sedam „trojki“ iz 10 pokuĆĄaja. Majkl BridĆŸis postigao je 19 poena, Devin Buker 18 poena, uz sedam skokova i pet asistencija, a Kris Pol 15 poena, 12 asistencija, osam skokova i tri ukradene lopte.

U ekipi Minesote Karl Entoni Tauns postigao je 24 poena, uz 10 skokova i sedam asistencija, a sa 24 poena utakmicu je zavrĆĄio i Entoni Edvards, koji je postigao pet „trojki“ iz 10 pokuĆĄaja.

Koơarkaơi Čikaga pobedili su Bruklin sa 108:99 i prekinuli niz od dva poraza. Zek Levin predvodio je Bulse sa 29 poena, od kojih je 20 postigao u četvrtoj četvrtini, Demar Derozan dodao je 20 poena, a Ajo Dosunmu 17. Goran Dragić dodao je 15 poena, a Nikola Vučević sedam poena i 15 skokova.

Bruklin je odigrao prvu utakmicu otkako je otpuĆĄten trener Stiv NeĆĄ u utorak i pretrpeo je ĆĄesti poraz u osam utakmica u sezoni. Najefikasniji medju Netsima bio je Kevin Durent sa 32 poena, uz devet skokova, Roj O’Nil postigao je 20 poena, a Nik Klekston 10 poena i 10 skokova.

Kajri Irving utakmicu je zavrĆĄio sa četiri poena, sedam asistencija i ĆĄest skokova. On je promaĆĄio svih ĆĄest „trojki“, a tokom večeri ĆĄutirao je 2/12.