Olga Danilović bez četvrtfinala Rolan Garosa

Srpska teniserka Olga Danilović nije uspela danas da se plasira u četvrtfinale Rolan Garosa, pošto je izgubila od Čehinje Markete Vondroušove sa 4:6, 2:6.

Meč Danilović i Vondroušove, 125. i šeste teniserke sveta, trajao je sat i 20 minuta.

Danilović je sjajno ušla u meč, napravila je brejk već u drugom gemu, pa je posle deset minuta igre vodila sa 3:0. Vondroušova je potom od rezultata 1:4 vezala pet gemova i uz dva brejka stigla do preokreta i osvajanja prvog seta koji je trajao 42 minuta.

Čehinja je drugi set počela brejkom, Danilović je u narednom gemu imala šansu da vrati brejk, ali nije iskoristila tri prilike pa je Vondroušova potvrdila brejk i povela sa 2:0. Šesta teniserka sveta je potom u sedmom gemu još jednom oduzela servis Danilović, nakon čega je u narednom iskoristila prvu meč loptu.

Vondroušova će u četvrtfinalu igrati protiv prve teniserke sveta, Poljakinje Ige Švjontek koja je pobedila Ruskinju Anastasiju Potapovu sa ubedljivih 6:0, 6:0.