PAOK, Fenerbahče i Fjorentina u četvrtfinalu LK

Fudbaleri PAOK-a plasirali su večeras u četvrtfinale Lige konferencija, pošto su na svom terenu u Solunu u revanš meču pobedili Dinamo sa 5:1.

U prvom meču u Zagrebu Dinamo je slavio sa 2:0.

Strelci za PAOK bili su Abdul Baba u 27, Petar Sučić autogol u 33, Brendon Tomas u 42, Konstatinos Kulierakis u 73. i srpski reprezentativac Andrija Živković iz penala u 88. minutu.

Gol za Dinamo postigao je Arber Hoča u 49. minutu.

Plasman u četvrtfinale obezbedio je i Fenerbahčea, i pored poraza na svom terenu u Istanbulu od Sen Žiloaza sa 0:1.

Fenerbahče je plasman u narednu rundu ostvario pobedom u prvom meču u gostima od 3:0.

Strelac pobedonosnog gola za goste na večerašnjem meču bio je Matijas Rasmusen u 68. minutu.

Fjorentina i Makabi iz Haife su u Firenci odigrali nerešeno 1:1, pa je plasman u četvrtfinale Fjorentina ostvarila zahvaljujući pobedi u prvom meču 4:3.

Povela je Fjorentina golom Antonina Baraka u 59. minutu, da bi izjednačenje Makabiju doneo Anan Kalaili pogotkom u 88. minutu.