Partizan izjednačio na 2:2 protiv Zvezde, majstorica odlučuje šampiona

Odbojkaši Partizana pobedili su večeras kao domaćini Crvenu zvezdu sa 3:2, po setovima 25:23, 27:25, 22:25, 22:25, 15:13, i tako izjednačili na 2:2 u finalnoj seriji plej-ofa Superlige Srbije.

Crno-beli su u ovom finalu gubili sa 0:2, ali su dobili druge dve utakmice pa će o šampionu Srbije odlučiti peti meč koji je na programu u petak.

Najefikasniji u redovima aktuelnog šampiona bio je Milija Mrdak sa 32 poena, Lazar Marinković je upisao 18, a Dušan Petrović devet. U timu Zvezde istakao se Dušan Nikolić sa 32 poena, Ahmed Omar je zabeležio 12, a Nikola Žugić deset poena.

Partizan je od starta prvog seta imao prednost, vodio je sa tri do do pet poena, ali se Zvezda u završnici vratila i povela sa 23:21. Ipak, crno-beli su prvi set završili serijom 4:0, koja im je donela na kraju 25:23.

Zvezda je bila bolja u većem delu drugog seta, imala je i plus sedam (17:10), ali se crno-beli nisu predavali. U uzbudljivoj završnici, Partizan je prvo izjednačio na 23:23, a potom i dobio taj deo igre sa 27:25.

Gostujući tim je bolje počeo i treći set i vodio sa 10:5 i 14:8. Partizan je prišao na poen zaostatka (14:15), ali je Zvezda vrlo brzo pobegla na plus tri (15:18) i tu prednost je sačuvala do kraja – 25:22.

Četvrti set je rešen u samom finišu kada su crveno-beli dobrim servisom od 14:16 preokrenuli na 19:16, nakon čega su sačuvali vođstvo i odveli meč u odlučujući set.

U petom setu je Partizan vodio od početka do kraja, Zvezda je zapretila u finišu kada je prišla na poen zaostatka, ali nije uspela i da preokrene rezultat, pa su crno-beli dobili taj deo igre sa 15:13.