Partizan ponovo posle preokreta i sa 2 igrača više do pobede

Fudbaleri Partizana, posle preokreta u drugom poluvremenu, savladali su u Humskoj ekipu Radnika 2:1 (0:1) u uvodnom meču 29. kola Superlige Srbije.

Radnik je poveo golom Nemanje Arsenijevića u 18. minutu, ali su crno-beli nadoknadili zaostatak i trijumfovali preko Marka Jankovića u 53. i Uroša Đurđevića u 78. iz penala, slično kao protiv Voždovca u Kupu Srbije pre tri dana.

Nekoliko trenutaka pre 17. gola Đurđevića ove sezone Frensis Keremeh dobio je drugi žuti karton, a potom je i isključen Aleksandar Gojković zbog prigovora sudiji zbog penala.

Tim Marka Nikolića stigao je do petog trijumfa u nizu u Superligi, ukupno 23. bez poraza, i došao na tri boda minusa u odnosu na lidera Crvenu zvezdu.

Sutra igraju: Rad – Crvena zvezda, Vojvodina – Radnički Niš, Spartak – Metalac, Javor – Voždovac, Bačka – Novi Pazar, Borac – Napredak, Čukarički – Mladost (17 sati).

Tabela: Crvena zvezda 73 boda, Partizan 70, Vojvodina 57, Napredak 46, Mladost 44, Radnički Niš 43, Voždovac 40, Javor 39, Spartak 37, Čukarički 36, Rad 32, Metalac 26, Radnik 24, Bačka 24, Novi Pazar 20, Borac 18.