Partizan potažen od Nice u 5. kolu Lige konferencija

NICA – Fudbaleri Partizana pretrpeli su večeras prvi poraz u grupnoj fazi Lige konferencija pošto ih je Nica savladala u Francuskoj sa 2:1 (1:0) u petom kolu D grupe.

Domaćin je poveo preko Nikole Pepea u 29. minutu, izjednačio je Rikardo Gomeš u 74. minutu, ali je svega tri minuta kasnije Mario Lemina doneo trijumf francuskom timu.

Posle nekompletnog petog kola u D grupi Nica i Partizan imaju po osam bodova na vrhu tabele, s tim što Francuzi sada imaju bolji međusobni skor jer su u Humskoj protiv crno-belih odigrali 1:1.

Početak drugog meča D grupe između Slovackog i Kelna najpre je
odložen zbog guste magle u Uherskom Hradištu. Utakmica je počela sa više od sat vremena zakašnjenja, ali je ubrzo prekinuta zbog loših vremenskih uslova i najverovatnije neće biti ponovo nastavljena večeras.

U poslednjem kolu, 3. novembra, Partizan će dočekati Slovačko, a Keln Nicu. Crno-belima i bod protiv tima iz Češke garantuje plasman