Partizan siguran protiv Čukaričkog

Fudbaleri Partizana pobedili su danas na svom terenu ekipu Čukaričkog sa 3:1, u utakmici drugog kola plej-ofa Super lige Srbije.

Golove za crno-bele postigli su Bibras Natho u 20. minutu sa penala, Igor Vujačić u 49. i Rikardo Gomeš u 52. minutu, dok je strelac jedinog pogotka za Čukarički bio Stefan Kovač u 61. minutu.

Posle dva vezana remija, Partizan je upisao 26. pobedu od početka šampionata i drugi je na tabeli sa 83 boda, odnosno ima dva manje od prvoplasirane Crvene zvezde. Ekipa sa Banovog brda je treći tim lige sa 54 osvojena boda.

Izabranici Aleksandra Stanojevića su posle prvog poluvremena imali prednost od 1:0, pogotkom Natha sa „bele“ tačke. Prethodno je rukom u kaznenom prostoru igrao Uroš Drezgić.

Crno-beli su pitanje pobednika na ovom meču rešili na početku drugog poluvremena, golovima u 49. i 52. minutu.

Prvo se Vujačić najbolje snašao u kaznenom prostoru posle centaršuta Natha i greške jednog igrača Čukaričkog, a potom je Izraelac lepo proigrao Rikarda kojem nije bilo teško da savlada Novaka Mićovića sa petnaestak metara.

Konačan rezultat postavio je Kovač u 61. minutu, iskoristivši grešku Siniše Saničanina.

Fudbaleri Partizana će u narednom kolu plej-ofa dočekati TSC, dok će Čukarički gostovati Crvenoj zvezdi.