Pet golova Fjorentine u pobedi protiv Sampdorije, gol Terzića i tri asistencije Jovića

Fudbaleri Fjorentine pobedili su večeras na svom terenu Sampdoriju sa 5:0, u utakmici 32. kola Serije A.

Ekipa iz Firence povela je golom koji je Gaetano Kastrovili postigao u drugom minutu nadoknade vremena. Dodo je udvostručio prednost u 62. minutu, a treći gol postigao je Alfred Dankan u 66. minutu. Asistent kod oba gola bio je srpski fudbaler Luka Jović.

Četvrti gol postigao je Kristijan Kuame u 76. minutu, a konačan rezultat postavio je srpski fudbaler Aleksa Terzić u 88. minutu, posle nove asistencije Jovića.

Fjorentina je prekinula niz od tri utakmice bez pobede, a posle 12. pobede u ligi zauzima osmo mesto na tabeli sa 45 bodova.

Sampdorija, koju sa klupe predvodi srpski trener Dejan Stanković, zauzima poslednje mesto na tabeli sa 17 bodova, 10 manje od Specije koja je prva u bezbednoj zoni, na 17. mestu na tabeli.