Pobeda Intera za drugo mesto na tabeli Serije A

Fudbaleri Intera pobedili su večeras na svom terenu u Milanu Atalantu sa 3:2, u utakmici pretposlednjeg 37. kola Serije A.

Inter je poveo već u prvom minutu golom Romelua Lukakua, a dva minuta kasnije prednost je udvostručio Nikolo Barela.

Atalanta je smanjila golom Marija Pašalića u 36. a pobedu domaćima obezbedio je Lautaro Martines, golom u 77. minutu.

Konačan rezultat postavio je Andrea Onana koji je postigao autogol u prvom minutu nadoknade.

Inter ima 22 pobede i popeo se na drugo mesto na tabeli sa 69 bodova, bodom više i utakmicom više od trećeplasiranog Lacija.

Atalanta je pretrpela treći poraz u poslednje četiri utakmice i peta je na tabeli sa 61 bodom, bodom više od šestoplasirane Rome, ali i tri boda manje i utakmicom više od Milana.

Fudbaleri Fjorentine pobedili su na svom terenu Romu sa 2:1.

Roma je povela u 11. minutu golom Stefana El Šaravija, a izjednačio je srpski fudbaler Luka Jović u 85. minutu. Pobedu Fjorentini doneo je Žonatan Ikone golom u 88. minutu.

Fjorentina ima 14 pobeda i zauzima deveto mesto na tabeli sa 53 boda.

Ranije danas Salernitana je na svom terenu pobedila Udineze sa 3:2, a Torino je kao gost pobedio Speciju sa 4:0.