Pobede Bazela i Vest Hema posle preokreta

Fudbaleri Bazela pobedili su večeras u gostima Fjorentinu sa 2:1, u prvom meču polufinala Lige konferencije.

Golove za Nazel postigli su Andi Diuf u 71. i Zeki Amduni u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Strelac za Fjorentinu bio je Artur Kabral u 25. minutu.

Povela je Fjorentina golom Artura Kabrala u 25. minutu. Posle kornera koji je sa leve strane izveo Kristijano Biragi, Lukas Martines Kuatra je uputio povratni pas, a Kabrala je glavom sa pet metara poslao loptu u mrežu.

U 71. minutu Bazel je stigao do izjednačenja golom Andija Diufa. On je nakon solo akcije šutirao iskosa po zemlji sa ivice šesnaesterca i pogodio donji desni ugao gola Fjorentine.

Bazel je do preokreta i pobede stigao golom Amdunija u drugom minutu sudijske nadoknade vremena. Darijan Meleš je uputio povratni pas, na loptu je natrčao Amduni i udarcem iz prveo zatresao mrežu.

Srpski reprezentativac u dresu Fjorentine Luka Jović u igru je ušao u 81. minutu.

U drugom polufinalnom duelu, Vest Hem je na svom terenu pobedio AZ Alkmar sa 2:1.

Strelci za Vest Hem bili su Mohamed Said Benrahma iz penala u 67. i Majkl Antonio u 76. minutu.

Gol za AZ Alkmar postigao je Tidžani Rejnerds u 42. minutu.

U 42. minutu AZ Alkmar je stigao do vođstva golom Tidžani Rejnerdsa. On je šutirao sa 25 metara, lopta je odskočila ispred golmana Vest Hema Alfonsa Aerole i završila u donjem levom uglu.

Vest Hem je do izjednačenja stigao u 67. minutu golom Mohameda Saida Benrahme iz penala. Golman AZ Alkmara Rajan loše je procenio let lopte i u glavu udario Bovena, a sudija je pokazao na „belu tačku“.

Odgovornost je preuzeo Benrahma i preciznim udarcem u levi ugao doneo izjednačenje Vest Hemu.

Devet minuta kasnije Majkl Antonio je doneo preokret Vest Hemu. Nakon gužve i odbitka u šesnestercu, on se najbolje snašao i sa tri metra poslao loptu u mrežu.

Revanš mečevi na programu su za sedam dana.