Pobede Liverpula, Apoela i CSKA u prvim utakmicama plej-ofa

Fudbaleri Liverpula pobedili su večeras na gostujućem terenu nemački Hofenhajm sa 2:1, u prvoj utakmici plej-ofa za Ligu šampiona.

Liverpul je poveo u 35. minutu lepim golom Trenta Aleksandra-Arnolda iz slobodnog udarca, a vodjstvo je udvostručio Havard Nordvejt autogolom u 74. minutu, pošto ga je lopta zakačila i ušla u gol posle šuta Džejmsa Milnera.

Važan gol za Hofenhajm pred revanš u Engleskoj postigao je Mark Ut u 87. minutu.

Hofenhajm je u 12. minutu mogao da postigne gol, ali je golman „crvenih“ Simon Minjole odbranio penal koji je loše izveo Andrej Kramarić. Isti igrač je mogao da izjednači u samoj završnici utakmice, ali je glavom poslao loptu za malo preko prečke.

CSKA iz Moskve pobedio je na gostovanju u švajcarskoj Jang Bojs sa 1:0, autogolom Nuhua Kasima u prvom minutu nadoknade vremena.

Fudbaleri Apoela pobedili su na svom terenu Slaviju iz Praga sa 2:0 golovima na početku utakmice. Kiprani su poveli u drugom minutu golom Igora de Kamarga, a dva gola pred revanš u Češkoj Apoelu je doneo Efstatios Aloneftis u 10. minutu.

Fudbaleri Sportinga odigrali su u Lisabonu 0:0 protiv rumunske Steaue.

Ranije danas Karabag je u Bakuu pobedio Kopenhagen sa 1:0.

Revanš utakmice igraju se naredne srede, a pobednici dvomeča igraće u grupnoj fazi Lige šampiona.