Poraz Đokovića i Krajinovića, Hrvatska u finalu DK

‚ MADRID – Muška teniska reprezentacija Hrvatske plasirala se u finale Dejvis kupa, pošto je večeras u polufinalu pobedila Srbiju ukupnim rezultatom 2:1.

Odlučujći poen Hrvatskoj doneo je dubl Nikola Mektić- Mate Pavić, koji je bio bolji od srpskog para Novak Đoković – Filip Krajinović sa 7:5, 6:1, posle 73 minuta igre.

Prethodno je Hrvatska povela u polufinalu 1:0, nakon što je u prvom meču Borna Gojo pobedio Dušana Lajovića 4:6, 6:3, 6:2, da bi izjednačenje Srbiji doneo najbolji teniser sveta Novak Đoković trijumfom protiv Marina Čilića 6:4, 6:2.

Srpski dubl odolevao je pritisku favorizovanih rivala sve do gema pred taj brejk prvog seta, a onda su Pavić i Mektić oduzeli servis Krajinoviću i poveli sa 7:5.

U drugom setu Hrvati su preuzeli apsolutnu incijativu, dva puta su napravili brejk i dominatno došli do seta i pobede, koja je Hrvatsku odvela u finale.

Hrvatska će u borbi za trofej igratii sa bolji iz drugog polufinalnog meča Rusija – Nemačka, koji se igra sutra.