Preokret i pobeda fudalera Partizana u Ć apcu, prvenac Dinama

Ć ABAC – Fudbaleri Partizana posle preokreta pobedili su večeras Mačvu u Ć apcu sa 3:1 (0:1), u 6. kolu Superlige Srbije.

Nenad Gavrić bio je strelac za domaćina u 36. minutu, iz odbitka posle odbrane penala golmana Filipa Kljajića.

Crno-beli su u drugom poluvremenu, za dvadesetak minuta, doơli do preokreta i tri boda, golovima Nemanje Nikolića u 68, Danila Pantića u 81. i Rikarda Gomeơa u 87. minutu.

Tim Zorana Mirkovića tako je napravio lepu uvertiru pred revanơ u Istanbulu protiv Beơiktaơa za Ligu Evrope.

Prvu pobedu u istoriji elitnog srpskog ranga ostvario je vranjanski Dinamo nad Zemunom 1:0 golom Ćœeljka Dimitrova, dok su bez golova „na krovu“ odigrali VoĆŸdovac i subotički Spartak.

Rezultati i strelci 6. kola:

Bačka – Radnik 1:0 (Gavrić 25)

Rad – Mladost Lučani 1:1 (Marinković 13 – Jovanović 33)

Radnički NiĆĄ – Napredak 3:3 (Stanisavljević 44 penal, Haskić 75 penal, Pankov 80 – Samuel 29, Vukanović 71, Ndaje 86)

Crvena zvezda – Čukarički 2:1 (Srnić 53, Gobeljić 71 – Tedić 67)

Proleter – Vojvodina 0:1 (Eze 47)

Mačva – Partizan 1:3 (Gavrić 36 – Nikolić 68, Pantić 81, GomeĆĄ 87)

Dinamo Vranje – Zemun 1:0 (Dimitrov 46)

VoĆŸdovac – Spartak 0:0

Tabela: Crvena zvezda 15 (-1), Radnički NiĆĄ 13, Mladost Lučani 12, Čukarički 11, Partizan 10 (-1), Vojvodina 9, Bačka 8, Proleter 7, Mačva 7, VoĆŸdovac 7, Rad 7 (-1), Napredak 6 (-1), Radnik 6, Spartak 4, Dinamo Vranje 3, Zemun 2.