Radničkom lokalni derbi, prvenac Rada

NIŠ/NOVI SAD – Fudbaleri niškog Radničkog pobedili su na svom terenu Dinamo iz Vranja 2:0, dok je Rad iznenadio Vojvodinu u Novom Sadu 2:1 u pretposlednjim utakmicama 3. kola Superlige Srbije.

Tim Nenada Lalatovića opravdao je ulogu favorita u derbiju „juga“ i slavio nad „fenjerašem“ golovima Aleksandra Stanisavljevića u 45. i Srđana Nikodijevića iz penala u 78. minutu.

Sa dna tabele, prvencem u sezoni, pobegao je Rad zahvaljući pogocima Đorđa Denića u 41. i Nikole Šipčića u 72, dok je za domaćina Lazar Arsić pogodio u 47. minutu sa penala.

Rezultati utakmica 3. kola: Čukarički – Mačva 1:0, Voždovac – Crvena zvezda 1:2, Napredak – Bačka 1:1, Radnik – Zemun 2:1, . Partizan – Mladost 0:0, Radnički Niš – Dinamo Vranje 2:0, Vojvodina – Rad 1:2. Sutra: Spartak Subotica – Proleter Novi Sad (18 sati).
Tabela: Crvena zvezda 9 bodova, Čukarički 7, Radnički 6, Radnik 6, Mladost 5, Napredak 4, Partizan 4, Bačka 4, Spartak 3, Voždovac 3, Mačva 3, Proleter 3, Rad 3, Zemun 2, Vojvodina 2, Dinamo 0.