Real deklasirao Deportivo

Fudbaleri Real Madrida pobedili su danas na svom terenu Deporitvo iz Lakorunje sa 7:1 u 20. kolu španske Primere.

Utakmica na stadionu Santjago Bernabeu donela je mnogo uzbudjenja, a u jednom trenutku delovalo je da će domaćin nastaviti s lošim rezultatima, pošto je Deportivo poveo u 23. minutu pogotkom Adriana.

Situacija na terenu se ipak brzo promenila, kraljevski klub preuzeo je inicijativu, i na kraju došao do ubedljive prednosti.

Naćo je u 32. minutu prvo doneo izjednalenje Madridjanima, da bi preokret kompletirao Geret Bejl pogocima u 42. i 58. On je tim golovima, ukupno devet, postao najbolji strelac Reala u ovoj sezoni španske Primere.

Real je do kraja susreta došao do ubedljivije pobede, a golove su postigli Luka Modrić u 68, Kristijano Ronaldo u 78. i 84. minutu i Naćo u 88.

Ronaldo je kod svog drugog kola dobio udarac nogom u glavu, počeo je da krvari, pa je morao da napusti teren. On je prilikom izlaska s igrališta od klupskog lekara uzeo mobilni telefon i koristio ga kao ogledalo kako bi video posekotinu na glavi.

Madridjani su posle današnje pobede četvrti na tabeli Primere s 35 bodova, dok je Deportivo 18. sa 16.