Remi fudbalera Srbije s Jamajkom u Japanu

Fudbaleri Srbije odigrali su danas nerešeno sa selekcijom Jamajke 1:1, u prijateljskoj utakmici u Japanu.

Jamajka je povela golom Andrea Greja u 29. minutu, a izjednačio je Strahinja Pavlović u 61.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo prilika, a obeležila ga je greška golmana Srbije Djordja Nikolića posle kojeg je Jamajka povela. Nikolić je izleteo do ivice šesnaesterca, lopta mu je pobegla iz ruku, što je Grej iskoristio u pogodio mrežu Srbije.

Izabranici Dragana Stojkovića su zaigrali bolje u drugom poluvremenu, ali su uspeli samo da izjednače.

Strelac je bio Strahinja Pavlović u 61. minutu, kojem je to bio debitantski gol za nacionalni tim. Prvi pokušaj Pavlovića je izblokiran, ali je iz drugog pokušaja pogodio donji desni ugao gola Jamajke

Srbija je protiv Jamajke igrala sa devetoricom debitanata, sedam startera i dvojicom koja su u igru ušla u drugom poluvremenu.

Selektor Dragan Stojković je od prvog minuta na teren poslao: golmana Djordja Nikolića, defanzivce Savu Arandjela Čestića, Aleksu Terzića, vezistu Ivana Ilića, te ofanzivce Nemanju Jovića, Željka Gavrića i Dejana Joveljića. U nastavku je priliku dobio i osmi debitant, Milan Makarić, zatim i Miloš Vulić.