Remi Liverpula i Arsenala

Fudbaleri Liverpula odigrali su večeras na svom terenu nerešeno 2:2 protiv Arsenala, u utakmici 30. kola Premijer lige.

Lider prvenstva Arsenal poveo je na Enfildu u osmom minutu golom Gabrijela Martinelija, a prednost je udvostručio Gabrijel Žezus u 28. minutu.

Liverpul je smanjio zaostatak u 42. minutu golom Mohameda Salaha, koji je u 52. minutu promašio jedanaesterac za izjednačenje.

Bod Liverpulu doneo je Roberto Firmino u 87. minutu.

Najzaslužniji za ovakav rezultat bio je i golman Arsenala Aron Remsdejl, koji je u nadoknadi vremena odbranio šuteve Salaha i Ibrahime Konatea.

Arsenal je prekinuo niz od sedam pobeda, četvrti put u prvenstvu odigrao je nerešeno i prvi je na tabeli sa 73 boda, šest bodova više i utakmicom više od aktuelnog šampiona drugoplasiranog Mančester sitija.

Liverpul je u poslednje četiri utakmice bez pobede, vezao je drugi remi i zauzima osmo mesto na tabeli sa 44 bodova iz 29 utakmica.