Rukometašice Srbije trijumfalno počele nastup na SP

LIRIJA – Ženska rukometna reprezentacija Srbije 25:21 (16:13) pobedila je večeras Poljsku u prvom meču na Svetskom prvenstvu u španskoj Liriji.

Najefiksasnija u pobedničkom timu bila je Anđela Janjušević sa sedam golova, Jovana Stojiljković je upisala šest pogodaka, dok je Marija Petrović dala četiri gola.

Izabranice Uroša Bregara odigrale su meč sa dosta oscilacija, imale su mnogo grešaka u drugom poluvremenu, a nekoliko puta su dozvolile Poljakinjama serije golova.

Usledio je period i kada je Srbija zakazala i ofanzivno, Poljska se nije predavala, bila je blizu da preokrene meč, ali su srpske rukometašice posle velike borbe i golom Jovane Stojiljković uspele da odu na tri gola prednosti 120 minuta pre kraja meča.

Srbija će drugi meč u grupi B igrati u nedelju od 20.30 protiv Kameruna.