Šabac, Partizan i Zvezda u osmini finala Evrokupa

ŠABAC – Vaterpolisti Šapca, Partizana i Crvene zvezde plasirali su se u osminu finala Evrokupa.

Šabac je osvojio prvo mesto u grupi A drugog kruga kvalifikacija za Evrokup sa 12 bodova.

Šapcani su danas u poslednjem kolu pobedili Jadran iz Herceg Novog 9:5. Najefikasniji u ekipi Šapca bili su Ognjen Stojanović i Timur Šaikutdinov sa po dva gola.

U redovima gostiju najbolji su bili Danilo Radović i Radživon Zizudin sa po dva gola. Kvalifikacioni turnir grupe A održan je u Šapcu, a pored srpskog tima plasman u osminu finala Evrokupa izborio je i Trst.

Sapčani su pobedili Trst 10:9, Solaris 16:6 i Pejd eks 11:5.

Partizan je osvojio drugo mesto u kvalifikacionoj grupi B, koja je održana u Strazburu.

Partizan je danas u poslednjem kolu pobedio Strazbur 12:9. Najefikasniji u ekipi „crno-belih“ bio je Dušan Trtović sa tri gola, dok su Marko Dimitrijević, Andrija Jauković i Petar Smiljević dodali po dva.

U francuskom timu najbolji su bili Antonio Buha, Obin Deno i Marko Petković sa po dva gola.

Partizan je na osvom turniru poražen od Savone 14:11, dok su „crno-beli“ savladali i holandski De Zan 17:11.

Prvo mesto osvojila je Savona sa sedam bodova, dok je Partizan drugi sa šest.

Ova dva kluba izborila su plasman u osminu finala Evrokupa.

Crvena zvezda je osvojila drugo mesto u kvalifikacionoj grupi E u Solnoku sa šest bodova. „Crveno-beli“ su danas poraženi u poslednjem kolu od Solnoka 10:6.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Lukas Seman sa dva gola.

U pobedničkom timu najbolji je bio Matijas Pastor sa četiri pogotka.

Crvena zvezda je na ovom turniru pobedila Monpelje 12:7 i Žaibas 9:4.

Prvo mesto na ovom turniru osvojio je Solnok sa devet bodova.

Valis iz Valjeva nije uspeo da se plasira u osminu finala Evrokupa, pošto je osvojio četvrto mesto u kvalifikacionoj grupi F.

Valis je danas u poslednjem kolu poražen od ekipe BVSC-Žuglo 18:8. Srpski klub je na ovom turniru poražen od Ortiđe 14:9 i
Steaue 12:11, a Valis je jedino pobedio Vitoriju iz Gimaraeša 21:8. Plasman u osminu finala iz grupe F izborili su Ortiđa i Steaua.