Salah i Matip za pobedu Liverpula nad Arsenalom

Fudbaleri Liverpula pobedili su večeras na svom terenu ekipu Arsenala sa 3:1, u derbi meču trećeg kola Premijer lige.

Dvostruki strelac za Liverpul bio je Mohamed Salah, u 49. i 59. minutu, a u strelce se upisao i Matip u 41. minutu. Jedini gol za Arsenal postigao je Lukas Toreira u 85. minutu.

Ekipa s Enfilda je prva na tabeli s maksimalnih devet bodova, dok je Arsenal trenutno drugi sa šest.

Arsenal je u prvih pola sata meča igrao dobro, bio strljiv i pretio je iz kontranapada. Gosti iz Londona su preko Nikolasa Pepea i Pjer-Emerika Obamejanga mogli je i do gola, ali se mreža „crvenih“ nije zatresla.

Nakon toga Liverpul je dodao gas i u 42. minutu preko Matipa „načeo“ Arsenal. Trent Aleksander-Arnold je izveo korner, a Matip je bio sjajan u skoku i glavom pogodio za 1:0.

Tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi ekipa Jirgena Klopa u nastavku, za samo deset minuta rešila pitanje pobednika na ovoj utakmici.

David Luiz je oborio Salaha u kaznenom prostoru, sudija je pokazao na belu tačku, a Egipćanin je to pretvorio u 2:0 u 49. minutu.

Salah je deset minuta kasnije pobegao Luizu, sjajno je prošao po desnoj strani, ušao u šesnaestercu i pogodio za veliku prednost Liverpula.

Liverpul je posle tog gola spustio tempo, a Arsenal je do kraja meča uspeo jedino da smanji na 3:1 preko Toreire.

Liverpul u narednom kolu gostuje Barnliju, dok Arsenal čeka još jedan derbi – protiv Totenhema na svom terenu.