Siti pobedom protiv Čelsija proslavio novu titulu u Premijer ligi

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su danas na svom terenu Čelsi sa 1:0, u utakmici 37. kola Premijer lige.

Siti je u subotu osigurao treću uzastopnu titulu prvaka Engleske, nakon što je Arsenal na gostovanju poražen od Notingem Foresta (1:0).

Jedini gol na današnjem meču postigao je Hulijan Alvares u 12. minutu. Argentinac je svoj drugi gol mogao da postigne u 71. minutu, ali je posle gledanja VAR-a utvrđeno da je pogotku prethodilo igranje rukom Rijada Mareza.

Klub iz Mančestera je meč odigrao u kombinovanom sastavu. Po završetku duela sledi ceremonija dodele trofeja.

Siti posle 12. uzastopne pobede na prvom mestu Premijer lige ima 88 bodova, dok drugoplasirani Arsenal ima sedam bodova manje, uz utakmicu više. Čelsi je na 12. mestu sa 43 boda.

Do kraja Premijer lige Siti gostuje Brajtonu u zaostalom meču, a u poslednjem kolu gostuje Brentfordu. Čelsi do kraja prvenstva gostuje Mančester junajtedu, dok u poslednjem kolu dočekuje Njukasl.