Siti ubedljiv protiv Liverpula na Etihadu

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su danas na svom terenu ekipu Liverpula sa ubedljivih 4:1, u derbi utakmici 29. kola Premijer lige.

Siti je ovom pobedom, 20. od početka sezone, ostao u trci s Arsenalom u borbi za titulu u Premijer ligi. Tim Pepa Gvardiole sada ima 64 boda, pet manje od Arsenala koji kasnije danas dočekuje Lids.

Na drugoj strani, Liverpul je i dalje šesti tim lige sa 42 boda.

Meč na Etihadu je dobro počeo za ekipu Jirgena Klopa pošto je Mohamed Salah u 17. minutu, posle asistencije Dioga Žote, doveo „crvene“ u vođstvo.

Deset minuta kasnije Hulijan Alvares je izjednačio na 1:1, a prelomni trenutak ovog meča dogodio se posle samo 53 sekunde u drugom poluvremenu kada je Kevin de Brujne savladao Alisona i preokrenuo rezultat.

Ilkaj Gundogan je u 53. minutu povisio na 3:1, a tačku na ovaj derbi stavio je Džek Griliš u 74. minutu.

Fudbaleri Mančester sitija u narednom kolu Premijer lige gostuju Sautemptonu, dok Liverpul čeka gostovanje Čelsiju.