Šok u Madridu: Tadić skinuo krunu Realu, Ajaksova senzacija za četvrtfinale (video)

Fudbaleri Ajaksa priredili su veliko iznenađenje i pobedom u Madridu nad Realom 4:1 (2:0) plasirali se u četvrtfinale Lige šampiona, uz dve asistencije i gol srpskog reprezentativca Dušana Tadića.

Tadić je obeležio meč na stadionu Santijago Bernabeu kao retko koji gost, prvo je asistirao Hakimu Zijehu u 7, onda još jednom Davidu Neresu u 18. nakon maestralnih driblinga, da bi fantastičnu partiju krunisao još lepšim golom u 62. minutu.

Već se tada znalo da je Tadić sa Ajaksom smenio prvaka Evrope, trostrukog uzastopnog, iako je u Amsterdamu izgubio 2:1.

Real je preko Marka Asensija pokušao da unese neizvesnost u 70, ali je samo dva minuta kasnije Lase Šene definitivno presudio kraljevskom klubu.

Ajaks je velikim podvigom posle 16 godina među osam najboljih na Starom kontinentu, a Tadić zauvek ispisao svoje ime u slavnoj istoriji holandskog velikana.

U drugom meču večeras Totenhem je lako izbacio Borusiju pobedom u Dortmundu 1:0, nakon londonskih 3:0.

Na Vestfalenu je jedini strelac bio Hari Kejn u 48. minutu, što mu je četvrti pogodak u susretima sa Borusijom.