Spektakularno veče u Ligi šampiona: Sjajan remi Čelsija i Ajaksa, Borusija od 0:2 do 3:2

Fudbaleri Čelsija i Ajaksa, čiji je kapiten Dušan Tadić, odigrali su spektakularan meč remijem 4:4 u Londonu, u 4. kolu H grupe Lige šampiona.

Ajaks je na startu drugog dela imao visokih 4:1, uz dva autogola Tamija Abrahama i golmana Kepe Arizabalage, ali je Čelsi za samo pola sata uspeo da stigne, a onda i preokrene, s tim da je VAR poništio peti pogodak, a drugi Sezara Aspilikuete.

Na kraju ekipa iz Amsterdama, za koju je Tadić odigrao ceo meč, poslednjih 25 minuta bila je čak sa dva igrača manje zbog isključenja Danija Blinda i Džoela Veltmana, što je domaćin iskoristio.

Pored sjajnog izdanja na Stamford bridžu, večeras su viđena dva preokreta.

Možda najzanimljiviji viđen je u Dortmundu gde je Borusija od 0:2 uspela da slavi 3:2 nad Interom i napravi verovatno ključan korak za osmini finala.

Junak je bio dvostruki strelac Ašraf Hakimi, uz Julijana Branta, koji su tako poništili odlično prvo poluvreme „neroazura“ i partiju Lautara Martineza.

U istoj grupi za iznenađenje se pobrinula i praška Slavija tako što je odolela u Barseloni 0:0.

Preokret je napravila i Valensija protiv Lila 4:1, Liverpul se pomučio protiv Genka 2:1, dok je Salcburg odoleo u Napulju i remizirao 1:1.

U G grupi Lajpcig je skoro završio posao nakon trijumfa 2:0 u gostima protiv Zenita Branislava Ivanovića (igrao 70. minuta), dok je Lion bio siguran protiv Benfike 3:1.

Rezultati i strelci:

E grupa: Liverpul – Genk 2:1 (Vajnaldum 14, Okslejd-Čemberlen 53 – Samata 41), Napoli – Salcburg 1:1 (Lozano 44 – Haland 11. penal)

Tabela: Liverpul 9, Napoli 8, Salcburg 4, Genk 1.

F grupa: Barselona – Slavija 0:0, Borusija – Inter (Hakimi 51, 77, Brant 64 – Martinez 5, Vesino 40).

Tabela: Barselona 8, Borusija 7, Inter 4, Slavija 2.

G grupa: Zenit – Lajpcig 0:2 (Deme 45+5, Sabicer 63), Lion – Benfika 3:1 (Andersen 4, Depaj 33, Traore 89 – Seferović 78)

Tabela: Lajpcig 9, Lion 7, Zenit 4, Benfika 3.

H grupa: Čelsi – Ajaks 4:4 (Žoržinjo 5. penal, 71. penal, Aspilikueta 63, Džejms 74 – Abraham 2. autogol, Promes 20, Arizabalaga 34. autogol, van de Bek 55), Valensija – Lil 4:1 (Pareho 64. penal, Soumaro 82. autogol, Kondogbija 84, Tores 90 – Osimhen 34)

Tabela: Ajaks 7, Čelsi 7, Valensija 7, Lil 1.