Srbija vodila 2: 0 u LJubljani, ali Slovenci uzeli bod

LJUBLJANA – Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je večeras sa Slovenijom u Ljubljani 2:2 (0:2) u utakmici četvrtog kola Lige nacija.

Srbija je, nošena podrškom sa tribina jer su stadion „Stožice“ većinski ispunili srpski navijači, odigrala fantastično prvo poluvreme i vodila 2:0.

Prvo je u osmom minutu posle asistencije Filipa Mladenovića prvenac za A tim postigao Andrija Živković, da bi u 35. minutu posle „magičnog“ driblinga Dušana Tadića i centaršuta, glavom pogodio Aleksandar Mitrović, što je bio njegov 46. gol za reprezentaciju.

U nastavku, Slovenci su za samo šest minuta izjednačili golovima Adama Gnezde u 48. i Benjamina Seška u 54.minutu, posle dve slabije intervencije srpske odbrane.

Selektor Dragan Stojković Piksi bacio je tada sve karte na napad, uveo Luku Jovića, Filipa Kostića i Sergeja Milinkovića-Savića, ali su se Slovenci odbranili.

Ranije danas, u drugom meču Grupe 4 Norveška je savladala Šverdsku 3:1, a Erling Haland je sa dva pogotka nastavio golgetersku seriju.

Norveška vodi na tabeli sa 10 bodova, Srbija ima sedam, Švedska tri, a Slovenija dva boda.

Liga nacija nastavlja se u septembru, kada Srbije dočekuje Švedsku i gostuje Norveškoj.