Istorijska titula: Košarkašice Srbije osvojile zlato!!!

Srbija-Francuska  76:68

U Budimpešti je u toku finalna utakmica Evropskog prvenstva za žene, u kojoj igraju reprezentacije Francuske i Srbije. Naše košarkašice trenutno gube od Francuskinja.

Meč je počeo sa po jednom trojkom na obe strane. Usledilo je nekoliko promašaja našeg tima, a Francuska to koristi pa odlazi na plus četiri. Faul u napadu Srbija nije iskoristila, pa se vraća poenima Butulije i Milovanovićeve (8:11).

Francuska ponovo povećava prednost, ali naše devojke su odlične u trojkama.

Stale su naše pred kraj četvrtine, a Francuskinje kao da ništa nisu promašile i imaju sedam poena prednosti na kraju prve četvrtine.

U drugoj četvrtini su se košarkašice konsolidovale, uspele da zbiju odbranu i da na poluvreme odu sa prednošću od pola koša.

U drugom poluvremenu naše devojke nastavljaju da zonom ruše taktiku Francuske. Imamo i zasluženu, najveću prednost na utakmici, od 5 poena i tu razliku za sada uspešno održavamo.

Raspucale su se obe ekipe u nastavku, ali naš tim čuva prednost. Sada je razlika čak 8 poena u našu korist.

Francuskinje uspevaju da smanje rezultat, Marina Maljković traži tajm aut i savetuje devojke da igraju jedan na jedan.

Šou naših devojaka na samo 2 minuta do kraja utakmice. Vrlo smo blizu cilja ali još ništa nije gotovo.

Francuskinje pokušavaju faulovima da zaustave akcije naših devojaka.

Sve je gotovo!!! Srbija je osvojila zlato!!!!!!

Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Ana Dabović sa 25 poena, dok je Sonja Petrović završila meč sa 22 poena i sedam skokova. Danijel Pejdž upisala je 12 poena i osam skokova.

Ranije danas bronzanu medalju osvojila je Španija, koja je u meču za treće mesto pobedila Belorusiju rezultatom 74:58.