Suarez: Ne kritikujte Mesija, on je najbolji na svetu

Napadač Barselone Luis Suarez izjavio je danas da ne može da shvati kritike na račun Lionela Mesija posle poraza u finalu Kopa Amerike i dodao da je Argentinac bez dileme najbolji fudbaler na svetu.

Mesi je sa nacionalnim timom izgubio finale Svetskog prvenstva prošle godine od Nemačke (1:0), a nedavno je u finalu kontinentalnog prvenstva Čile bio bolji od Argentine, nakon penala.

„Za mene je nezamislivo da ljudi kritikuju Mesija, koji je najbolji fudbaler na svetu. Svi smo mi ljudi, a Lionel želi da osvoji Kopa Ameriku više od bilo koga. I sami znate koliko ga taj poraz boli“ izjavio je Urugvajac za španski AS.

Mesi je u dresu reprezentacije osvojio zlato na Olimpijskim igrama u Pekingu 2008. godine, dok je sa ekipom Barselone osvojio sedam titula prvaka Španije, tri Kupa Kralja, šest Superkupova Španije, četiri Lige Šampiona, dva UEFA Superkupa i dva Svetska klupska prvenstva.