Novak je KRALJ Australije: Đoković – Nadal 6:3, 6:2, 6:3

Novak Đovković jedini je sedmostruki šampion Australijan opena.

Srpski teniser u finalu u Melburnu pokazao je apsolutnu dominaciju nad drugim igračem sveta Rafaelom Nadalom, pobedivši rezultatom 3:0 u setovima, 6:3. 6:2, 6:3. Novak je time postavio rekord po broju titula Ozi opena.

Novak je potvrdio brejk i osvojio gem na svoj servis i sada je rezultat u trećem setu 3:1.

Posle osvajanja po jednog gema na svoj servis, Đoković uspeva da oduzme servis Nadalu na početku trećeg seta i vodi sa 2:1 u gemovima.

Novak je sa nulom osvojio osmi gem drugog seta i sada je na samo set od osvajanja sedme titule na Australijan openu.

Sjajnom igrom Novak dolazi do dva brejka prednosti u drugom setu i vodi 5:2.

Novak je posle 20. minuta drugog seta iskoristio prvu brejk šansu i oduzeo servis Nadalu i sada vodi sa 3:2.

U drugom setu nije bilo iznenađenja, i teniseri su sigurno osvajali svoje gemove, bez brejk prilika. Rezultat u drugom setu je 2:2.

Đoković je posle 36 minuta igre dobio prvi set protiv Nadala rezultatom 6:3.

Novak je i sedmi gem dobio sa 40:0 i sada je na gem od osvajanja prvog seta.

Đoković je treći gem dobio sa 40:0 i sada vodi sa 3:0.

Novak je odmah na startu oduzeo gem Nadalu i vođstvo od 2:0.

Počinje epsko finale Australijan opena između Novaka Đokovića i Rafaela Nadala ili kako ga mnogi nazivaju  – sudar titana.

Ovo će biti 53. susret Srbina i Španca, trenutno prvog i drugog tenisera sveta, a Đoković vodi u međusobnom skoru 27-25.

U Melburnu su se susreli samo jednom i to u maratonskom finalu 2012. godine i to je ujedno i najduže finale grend slema ikada odigrano – trajalo je 5 sati i 53 minuta.

Novak pobedom ulazi u teniske anale sa rekordnih 7 austrlijskih titula.