Tadić i Ajaks napravili novo čudo, Mesi razbio Mančester Junajted (video)

Fudbaleri Ajaksa i Barselone plasirali su se u polufinale Lige šampiona, pošto su večeras u revanš mečevima četvrtfinala eliminisali Juventus i Mančester Junajted.

Ajaks prevođen Dušanom Tadićem napravio je novo čudo i posle Rela u Madridu „ponizio“ Juventus u Torinu 2:1.

Kristijano Ronaldo doveo je Staru damu u vođsto u 28. minutu, a samo šest minuta kasnije izjednačio je Doni van De Bek.

U nastavku Ajaks je dominirao, kapiten Matijas De Liht pogodio je u 67. minutu, a trijumf je mogao da bude i još ubedljiviji.

Barselona je sa dva gola Lionela Mesija u 16. i 20. minutu završila posao protiv Junajteda, a konačnih 3:0 postavio je Felipe Kutinjo u 61. minutu.

Ajaks u polufinalu čeka pobednika dvomeča Mančester Siti – Totenhem, a Barselona boljeg iz duela Porto – Liverpul.

Dušan Tadić i saigrači načinili su još jedno čudo! Posle Reala u Madridu, pobedili su i Juventus u Torinu, i to posle preokreta, i apsolutno zasluženo prošli dalje, prenose sportski mediji.

Kada se sve sabere, fudbaleri Ajaksa su u 180 minuta bili bolji, naročito u drugom poluvremenu sinoćnjeg meča.

Juventus je poveo golom Kristijana Ronalda u 28. minutu. Posle kornera Pjanića, Portugalac je glavom matirao Onanu. Ronaldu je to bio 126. gol u Ligi šampiona, a peti u poslednja tri meča u tom takmičenju. Međutim, to je bilo sve od Juventusa.

Gosti su izjednačili samo šest minuta kasnije. Ziješ je loše šutirao, ali je zapravo to bila sjajna asistencija Van de Beku, kome nije bilo teško da zatrese mrežu – 1:1.

A onda u drugom poluvremenu na terenu stadiona „Alijanc“ postojao je samo jedan tim – Ajaks!

„Stara dama“ nije imala nikakve šanse da se vrati u igru.

Ajaks je među četiri najbolja u Evropi stigao prvi put posle 1997. godine, kada ga je u polufinalu zaustavio upravo Juventus.