Totenhem ubedljivo pobedio Njukasl za četvrto mesto

Fudbaleri Totenhema pobedili su večeras na svom terenu u Londonu Njukasl sa 5:1, u utakmici 31. kola Premijer lige i popeli se na četvrto mesto na tabeli.

Njukasl je poveo u 39. minutu golom Fabijena Šera, a Totenhem je izjednačio četiri minuta kasnije pogotkom Bena Dejvisa. Londonska ekipa povela je golom Meta Dohertija u 48. minutu, a zatim je strelac u 54. minutu bio Son Hjun Min. Četvrti gol postigao je Emerson Rojal u 63. minutu, a konačan rezultat postavio je Stiven Bergvejn u 83. minutu.

Totenhem je ostvario treću uzastopnu pobedu, ukupno 17. u ligi i popeo se na četvrto mesto na tabeli sa 54 boda. Takodje i petoplasirani Arsenal ima 54 boda, ali i dve utakmice manje.

Njukasl je pretrpeo treći uzastopni poraz, ukupno 13. u prvenstvu i zauzima 15. mesto na tabeli sa 31 bodom.

Ranije danas Vest Hem je na svom terenu pobedio Everton sa 2:1.