Troicki plaća 10.000 dolara zbog nesportskog ponašanja

Srpski teniser Viktor Troicki moraće da plati 10.000 dolara kazne zbog nesportskog ponašanja na Vimbldonu, saopštili su danas organizatori turnira.

Istu kaznu moraće da plati i šampionka Serena Vilijams, dok je najviše kažnjena Britanka Heder Votson, kojoj će od zarade na vimbldonu biti oduzeto 12.000 dolara.

Troicki je kaženjen zbog verbalnog napada na sudiju Damijana Torelu nakon poraza u pet setova u četvrtak.

„Najgori si sudija na svetu! Šta radiš? Jesi li video loptu? Užasan si!“, urlao je Troicki posle meča.

Srpski reprezentativac iznervirao se nakon što je Albert Ramos-Vinjolas servirao za meč u poslednjem setu. Kada je rezultat bio 30:30, Ramos-Vinjolas je servirao, a linijski sudija je povikao aut, da bi Torela rekao da je rezultat 40:30, odnosno dodelio je Špancu as, a samim tim i meč loptu.

Sudija je tada upozorio Troickog na nesportsko ponašanje, a srpski teniser mu je posle poraza prišao mašući rukom i pitao ga je tri puta: „Znaš li šta si uradio?“.

Srpski igrač je posle rekao i da bi sudija trebalo da bude kažnjen.

Prva nositeljka i šampionka kažnjena je zato što je posle izgubljenog prvog seta razbila reket o tlo, a onda je komade bacila iza sebe, tako da su pali u krilo televizijskog snimatelja.