Ubedljiv poraz TSC-a na gostovanju kod Brage u kvalifikacijama za LŠ

Fudbaleri TSC-a poraženi su večeras na gostovanju od Brage sa 0:3, u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Portugalski tim je poveo u 17. minutu, nakon što je precizan sa ivice kaznenog prostora bio Bruma.

Drugi gol domaći tim postiže dva minuta kasnije. Abel Ruis je uputio odličnu asistenciju, a sam pred golmana TSC-a Veljka Ilića izlazi Pici, koji se potom lako upisuje u strelce.

TSC je najbolju priliku u meču imao u 21. minutu, kada je sam pred golmana domaćeg tima Mateusa izašao Miloš Pantović i šutirao preko gola.

Braga je u drugom poluvremenu kontrolisala igru, a u 87. minutu konačan rezultat postavlja Alvaro Djalo posle velike greške igrača gostiju Gorana Antonića.

Revanš meč igra se za nedelju dana u Bačkoj Topoli od 20.00.

Pobednik ovog dvomeča u plej-ofu za Ligu šampiona igra sa boljim iz duela u kojem se sastaju Panatinaikos i Marsej. Poraženi nastavlja takmičenje u grupnoj fazi Lige Evropa.

U preostala dva večerašnja meča, Klaksvik je u Torshavnu pobedio norveškog prvaka Molde sa 2:1, a Galatasaraj je u Ljubljani savladao Olimpiju sa 3:0.

Pobednici ovih dvomeča sastaju se međusobno u plej-ofu za Ligu šampiona, a poraženi idu u plej-of za Ligu Evropa.