Učinci srpskih košarkaša u NBA ligi

Srpski košarkaši Bogdan Bogdanović, Nikola Jokić, Miloš Teodosić i Nemanja Bjelica u noći izmedju ponedeljka i utorka imali su zapažene učinke za svoje ekipe u NBA ligi.

Bjelica je za pobedu Minesote od 126:118 nad Los Andjels Klipersima postigao 18 poena, uz devet skokova i četiri asistencije.

Za LA Kliperse Teodosić je postigao 15 poena, uz šest asistencija i tri skoka.

Minesotu su do pobede u gostima predvodili odlični Endrju Vigins sa 40 poena i Džef Tig sa 30, dok je u ekipi LA Klipersa Blejk Grifin imao „tripl-dabl“ učinak od 32 poena i po 12 skokova i asistencija.

Minesota sada ima 30 pobeda i 18 poraza, dok Klipersi imaju polovičan učinak, odnosno po 23 trijumfa i poraza.

Denver je u uzbudljivom meču pobedio Portland sa 104:101, najviše zahvaljujući dobrom izdanju Džamala Mareja koji je postigao 38 poena, uz šest asistncija i pet skokova.

Jokić je za 32 minuta na parketu ostvario „dabl-dabl“ od 16 poena i 12 skokova, a imao je i pet asistencija.

U ekipi Portlanda Damijan Lilard postigao je 25 poena, dok je Jusuf Nurkić dodao 19.

Denver je ovom pobedom ostao u konkurenciji za plasman u plej-of, pošto sada ima 24 trijumfa, uz 23 poraza i nalazi se na osmom mestu Zapadne konferencije, dok je Portland sedmi sa trijumfom više i porazom manje.

Bogdanovićev Sakramento je još ranije ostao bez šansi da se plasira u plej-of, pa tako poraz od 112:107 u gostima od Šarlota nije imao veliki uticaj na ekipu.

Srpski košarkaš je za 28 minuta na parketu postigao 10 poena, uz sedam asistencija i dva skoka. Najefikasniji bio je Skal Labisier sa 23 poena, dok je Badi Hild dodao 18.

Šarlot je do trijumfa predvodio Kemba Valker sa 26 poena Džeremi Lamb ubacio 18.

Šarlot ima 19 pobeda i 26 poraza, dok Sakramento ima skor 13/33.

U ostalim utakmicama NBA lige prethodne noći Atlanta je sa 104:90 pobedila Jutu, Hjuston je sa 99:90 bio bolji od Majamija, dok je Nju Orleans posle dva produžetka sa 132:128 bio bolji od Čikaga, a Memfis je 105:101 slavio protiv Filadelfije. Milvoki je sa 109:105 pobedio Finiks, a Dalas je sa 98:75 trijumfovao protiv Vašingtona.