Verstapen pobednik trke u Majamiju

Vozač Red Bula Maks Verstapen pobednik je večerašnje trke za Veliku nagradu Majamija, koja je vožena u okviru šampionata Formule 1.

Dvostruki uzastopni svetski prvak upisao je 38. pobedu u karijeri i treću ove sezone, dok je na drugoj poziciji završio njegov timski kolega Serhio Peres.

Treća pozicija pripala je vozaču Aston Martina Fernandu Alonsu, četvrti je kroz cilj prošao vozač Mercedesa Džordž Rasel, a peti je završio Karlos Sainc iz Ferarija.

Vozač Mercedesa Luis Hamilton završio je na šestom mestu, sedmi je Šarl Lekler iz Ferarija, a bodove su osvojili i Pjer Gasli i Esteban Okon iz Alpina, kao i Kevin Magnusen iz Hasa.

Dodatni bod za najbrži krug pripao je pobedniku trke.

Trka u Majamiju održana je drugi put, a ukupno je tokom celog vikenda stazu posetilo 270.000 ljudi, 30.000 više u odnosu na prošlu godinu.

U generalnom plasmanu posle pet održanih trka vodi Verstapen sa 119 bodova, drugi je Peres sa 105, dok je treći Alonso sa 75 bodova.

Sledeća trka vozi se za Veliku nagradu Emilije Romanje 21. maja.