Verstapenu pol pozicija za sprint trku u Majamiju

Vozač Red Bula Maks Verstapen osvojio je večeras pol poziciju za sprint trku Formule 1, u okviru Velike nagrade SAD u Majamiju.

Aktuelni svetski šampion je ostvario vreme od 1:27,641 minuta, odnosno bio je za 0,108 sekundu brži od vozača Ferarija Šarl Leklera.

Drugi vozač Red Bula Serhio Peres je bio treći sa 0,235 sekundi zaostatka za klupskim kolegom, dok je četvrto mesto zauzeo Danijel Rikardo iz RB tima koji je bio za 0,403 sekunde sporiji od Verstapena.

Do desete pozicije su još i Karlos Sainc, Oskar Pjastri, Lens Strol, Fernando Alonso, Lando Noris i Niko Hulkenberg.

Sprint trka i kvalifikacije za glavnu trku su na programu sutra, dok je start Velike nagrade SAD zakazan za nedelju od 22.00.