Zvezda pobedila Čukarički na proslavi titule, Vojvodina u Ligi Evropa

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras na svom terenu Čukarički 4:1, u utakmici poslednjeg 37. kola Super lige Srbije.

Čukarički je poveo u 16. minutu golom Viktora Rogana, a Zvezda je preokrenula golovima dvostrukog strelaca Pitera Olajinke u 32. i 55. minutu.

Treći gol postigao je Naser Điga u 79. minutu, a konačan rezultat postavio je Žan-Filip Kraso pogotkom u 90. minutu.

Večerašnja utakmica je prva u istoriji srpskog fudbala u kojoj su sudile ženske sudije – Jelena Cvetković, Ivana Jovanović i Aleksandra Kostić.

Na stadionu „Rajko Mitić“ nešto više od 36.000 navijača, među kojima je bio i predsednik Srbije Aleksandar Vučić, zajedno sa igračima, stručnim štabom i čelnicima kluba, proslavili su osvajanje sedme uzastopne šampionske titule, ukupno 35. u klupskoj istoriji.

Crveno-beli su ove sezone osvojili četvrtu uzastopnu duplu krunu.

Zvezda je Super ligu završila sa 31 pobedom i 96 bodova, dok je Čukarički šesti sa 57 bodova.

Zvezda će sledeće sezone igrati u plej-ofu za Ligu šampiona, a Čukarički neće igrati evropsko takmičenje.

Fudbaleri Vojvodine igraće u kvalifikacijama za Ligu Evropa sledeće sezone, pošto su večeras na svom terenu pobedili Mladost 1:0.

Jedini gol postigao je Uroš Nikolić u 38. minutu.

Vojvodina je četvrta na tabeli sa 61 bodom, a kao finalista Kupa će u kvalifikacije za Ligu Evropa.

U kvalifikacijama za Ligu konferencija igraće petoplasirani Radnički 1923, koji je danas u Beogradu odigrao 2:2 sa Partizanom.

Crno-beli će igrati u kvalifikacijama za Ligu šampiona, dok će trećeplasirani TSC igrati u kvalifikacijama za Ligu Evropa.