Zvezda promašila dva penala, pa slavila posle preokreta

BEOGRAD – Fudbaleri Crvene zvezde posle preokreta pobedili su sinoć Radnik iz Surdulice 2:1 (0:1) u 32. kolu Superlige Srbije na stadionu „Rajko Mitić“.

U duelu u kom su promašili dva penala, crveno-beli su do tri boda došli u finišu meča, kada je Mirko Ivanić bio strelac pobedonosnog gola.

Zvezda prvi penal nije iskoristla u 25. minutu, kada je golman Radnika Stefan Ranđelović odbranio udarac Filipeu Falku, da bi 10 minuta kasnije gosti poveli golom Uroša Milovanovića.

Do izjednačenja Zvezda je došla u 54. minutu, kada je Seku Sanogo bio strelac.

Novi udarac sa bele tačke ekipa Dejana Stankovića nije iskoristila ni u 72. minutu, kada je Ranđelović još jednom odbranio kazneni udarac, ovaj put Mirku Ivanoviću.

Ivanić je uspeo da se iskupi za promašaj, pošto je u 86. minutu postigao gol za 20. prvenstvenu pobedu u nizu za Zvezdu.

Rezultati: Bačka – Crvena zvezda – Radnik 2:1. Juče: Vojvodina 1:2, Mačva – Partizan 1:2. Sutra: Metalac – Inđija, Novi Pazar – Čukarički, Zlatibor – Rad (13 sati), Proleter – Mladost, Radnički Niš – Javor, Spartak – Napredak, TSC – Voždovac (19 sati).

Tabela: Crvena zvezda bodova 92, Partizan 80, Vojvodina 66, Čukarički 62, Radnik 48, Spartak 47, TSC 46, Proleter 44, Mladost 42, Metalac 41, Radnički Niš 38, Voždovac 38, Javor 37, Novi Pazar 36, Rad 36, Napredak 35, Inđija 33, Zlatibor 22, Mačva 21, Bačka 16.