U trendu

Bahat čin Gorčina Stojanovića prema novinarki Tanjuga

BEOGRAD – Jednu od svojih kritičkih opaski na račun stanja u našem društvu – da je ono nepristojno, nesolidarno i da je u njemu na snazi moral jačeg u svakom smislu, Gorčin Stojanović pozorišni reditelj, pisac brojnih kolumni na temu morala i stanja u našem društvu, demonstrirao je na svom terenu, u JDP pozorištu, na premijeri komada koji je režirao, a na mladoj novinarki TV Tanjug koja je trebalo da isprati premijeru te predstave i da da reč njenom reditelju – Gorčinu Stojanoviću.

Njenu nameru i profesionalni zadatak, a i nju lično, dok je u programu izgovarala najavu pred uključenje sagovornika, Gorčin Stojanović je javno omalovažio dobacivanjem iz pozadine: “ Ajde devojko ‘oćeš li više, katastrofa, kreni, kreni”, a onda je u 27. sekundi njenog uključenja udario po leđima i po odlasku dobacio demonstrativno: „prijatno vam“.

Po svedočenju novinarke, u odlasku je gunđajući komentarisao: “ to je Telekom… kao da čekam na operatera… ‘ još minut, još minut ‘, šta je bre ovo, užas!”…

Kompanija „Tanjug Tačno“ najoštrije osuđuje ovaj gest Gorčina Stojanovića, smatra ga bahatim, jer je iskoristio priliku koja je trebalo da promoviše jedan kulturni čin da demonstira svoj stav prema našem mediju, verovatno i svoj politički stav i da uvredi novinarku i medij za koji misli da je državni i blizak vlasti.

A, nedopustivim smatramo nasilničko panašanje prema našoj novinarki, a naročito fizički kontakt sa njom.

Da li to Stojanović prepisuje ponašanje Zeljka Komšića koji prekida intervju sa novinarom TV Tanjug, Markom Ivasom, čime računa da postiže veći efekat nego da je završio razgovor sa novinarom i odgovorio na pitanja koja mu se postavljaju?Taj Komšićev postupak smo u pravi mah shvatili kao moguću slučajnost, koja se kasnije pokazala opasna za bezbednost Marka Ivasa, međutim, sada sa opravdanjem počinjemo da verujemo da taj postupak postaje prepisivački, a cilj mu je, umesto prezentacije ideja, informacija, planova, „krađa“ medijske pažnje za nešto potpuno suprotno tome.

Naša kompanija ne želi da deli svoje sagovornike i da razmišlja o prostoru koji će im ustupiti pretpostavljajući njihove stavove o nekim ključnim pitanjima – koja u svojoj uređivačkoj koncepciji ima „Tanjug Tačno“, ali nećemo dozvoliti ni zloupotrebu tog prostora.

Naročito nećemo biti promoteri nepristojnosti, bahatosti, niti ćemo davati prostor ličnostima koje dozvoljavaju sebi takvu slobodu da ponižavaju našu novinarku, a naročito ne da sa njom ostvaruju fizički kontakt gestovima koji podržavaju taj ponižavajući stav.

„TAČNO“

(Tanjug)

Pratite Krstaricu i preko mobilne aplikacije za Android i iPhone.

Pošalji komentar