U trendu

Predstavljen izgled novog Kineskog tržnog centra

BEOGRAD – U Beogradu je danas predstavljen izgled Kineskog tržnog centra koji će biti izgrađen u nastavku Ulice Jurija Gagarina, a u novi objekat useliće se zakupci iz tržnog centra u Bloku 70 koji je izgoreo u požaru prošle godine, kao i drugi kineski prodavci.

Zamenik gradonačelnika Goran Vesić je podsetio da je pre nekoliko dana Grad Beograd na javnom nadmetanju prodao zemljište u nastavku Ulice Jurija Gagarina kineskoj kompaniji koja namerava da na tom prostoru izgradi moderan kineski tržni centar koji će, istakao je, biti urađen po svim standardima.

„Mislim da je bilo krajnje vreme da se napravi jedan moderan objekat jer su Kinezi veoma dugo prisutni u Beogradu na različite načine, od velikih kompanija koji rade velike poslove poput izgradnje metroa, garaže, izgradnja puteva…do ljudi koji imaju svoje male biznise od kojih dobro žive“, rekao je Vesić i dodao da je budući kineski tržni centar suštinski namenjen tim malim biznisima.

Vesić je rekao da je ovo veliki kvalitativni iskorak kada su u pitanju mali biznisi naših prijatelja iz Kine.

„Zato sam veoma srećan što su našli svoj interes da kupe zemljište i ulože u ovaj projekat. Ovo privatna investicija, na nama je da prodamo zemlju, izdamo građevinsku dozvolu i naplatimo doprinos za građevinsko zemljište. Zahvalan sam im na trudu, nadam se da će, kada završe projektovanje i dobiju građevinsku dozvolu, početi brzo da grade“, rekao je Vesić.

Istakao je da će Beograd dobiti još jedan tržni centar i na taj način dodatno podići kvalitet kada je u pitanju sama trgovina, ali i kineske radnje, te pozvao druge kineske kompanije da nastave sa investiranjem kod nas.

Vesić je rekao da su Kinezi koji žive u Srbiji postali deo našeg društva, jer su to ljudi koji žive i rade u Beogradu i čija deca pohađaju naše škole.

„Nedavno sam bio u jednoj muzičkoj školi u Rakovici gde je najbolji učenik Kinez koji je rođen u Beogradu i mislim da će veoma brzo doći vreme kada ćemo imati naše sportiste i umetnike kineskog porekla. Oni su veoma dobri članovi našeg društva i želimo da ih u potpunosti integrišemo“, rekao je Vesić.

Zemljište u nastavku Ulice Jurija Gagarina, koje je u javnoj svojini Grada Beograda, prodato je na javnom nadmetanju kineskoj kompaniji za 821,2 miliona dinara.

Ministar savetnik u ambasadi Kine u Beogradu Tjan Jišu je zahvalio Gradu Beogradu na, kako je rekao, izuzetno velikoj podršci koju pruža kineskim građanima koji borave u Beogradu.

Prijateljstvo između Srbije i Kine ocenio je kao čelično, dodajući da su pored dobrih političkih odnosa važni i bliski odnosi naša dva naroda

„Ovaj novi trgovinski centar imaće veoma vaznu ulogu za ovdašnju privredu i beogradske i kineske građane, a osim toga rešiće probleme nastale zbog prošlogodišnjeg velikog požara u kineskom tržnom centru u bloku 70“, rekao je kineski diplomata.

Direktor kompanije „Eurasia trade center“ Zou Jun Jong je rekao da je danas važan dan zato što će se nakon prošlogodišnjeg požara krenuti u realizaciju projekta izgradnje modernog tržnog centra.

„Novi tržni centar će svakako biti jedan od najmodernijih i najboljih tržnih centara u Beogradu i Srbiji“, istakao je i zahvalio ambasadi Kine, Gradu Beogradu i svima koji učestvuju u ovom projektu.

Jun Jong je rekao da će u novom tržnom centru, osim individualnih lokala, postojati i veći kineski brendovi koji će dobiti priliku da predstave svoje proizvode na tržištu Beograda

(Tanjug)

Pratite Krstaricu i preko mobilne aplikacije za Android i iPhone.

Pošalji komentar