ČERNIGOV – Infrastruktura Černigova je uništena 70 odsto nakon napada ruske vojske, izjavio je danas gradonačelnik tog ukrajinskog grada Vladislav Atrošenko.
„Posledice ruskog napada u Černigovu su ozbiljne, slične su posledicama još nekih teško oštećenih gradova, poput Buče, gde su tela civila nađena na ulicama. Černigov je kao Harkov i Mariupolj“, rekao je Atrošenko, prenosi Si-En-En.
Najurgentnije pitanje sa kojim se susreću stanovnici je „koncentracija ruske vojske na beloruskoj granici“ i zabrinutost da bi grad mogao da bude gađan sa još raketa i bombi, dodao je on.
„Rusi se šetkaju Ukrajinom kao da su kod kuće. A zapravo to što su otišli, ne znači da se sutra neće vratiti. Treba im sat i po da dođu do nas. Danas smo mogli da kažemo da je bilo mirno, čistili smo grad, uklanjali mine“, kazao je gradonačelnik.
(Tanjug)
Pratite Krstaricu na www.krstarica.com