Završen veliki studentski protest u Zaječaru, građani pozvani da izađu na izbore 8. juna

Protest „Sloboda kreće sa istoka“, koji su u Zaječaru organizovali studenti u blokadi, završen je večeras iza ponoći, 16-minutnom tišinom, kojom je odata pošta poginulima u padu nadstrešnice rekonstruisane Železničke stanice u Novom Sadu.

Protest je počeo jutros u 11 sati, a na obližnjoj zgradi bio je okačen veliki transparent „Studenti vas zovu da izađete na glasanje“, na lokalnim izborima koji će 8. juna biti održani u Zaječaru i Kosjeriću.

Glavne poruke koje su sa velike bine na protestu poslali studenti, profesori, glumci, ali i oni koji su doživeli pritiske vladajuće Srpske napredne stranke, bile su upravo vezane za izbore, a Zaječarcima su poručili da odole pritiscima i da bez straha izađu na biračka mesta.

Ocenjeno je i da će 8. juna biti „stavljena tačka na bahatost i korupciju“, kao i da će Zaječar biti „prvi slobodan grad u Srbiji“, odnosno prvi grad u kome na vlasti neće biti Srpska napredna stranka.

Tokom 13 sati koliko je protest trajao, održano je više performansa, izložbi fotografija, kao i koncerata Lene i Natalee, benda Vizelj i Beogradskog sindikata.

Protest u Zaječaru su, kao i ranije studentske proteste, podržali bajkeri i ratni veterani, koji su imali svoje defilee gradskim ulicama.

Tokom dana, kao i u petak uveče, u Zaječar su stigli i studenti i đaci koji su na protest došli biciklima, ili su do njega pešačili, a za sve njih je organizovan i svečani doček uz bakljadu.

(Beta)

Pratite Krstaricu na www.krstarica.com