U trendu

Nemoguće: Na ovom ostrvu veličine fudbalskog terena živi 1.000 ljudi! (video)

Možete li zamisliti da na malenom ostrvu prečnika jednog fudbalskog igrališta živi 1.000 ljudi? I to u kućicama, pomalo neuredno, ali poređanih sa solidnom logikom.

Ovo nije plod nekog romana, već stvarnost a ostrvo se zove Migingo i nalazi se usred jezera Viktorija u Keniji.

Proteže se na manje od 4.000 kvadrata a tu živi oko 1.000 stanovnika Kenije, zbog čega je ostrvo proglašeno za najgušće naseljeno na planeti, prenosi Index.hr.

View this post on Instagram

🌍 La isla Migingo (Isla de Hierro) ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ Es una pequeña isla de 4.000 m², que equivale al tamaño de un campo de fútbol,ubicada en medio del lago Victoria. (Kenia) En esta isla habitan un poco mas de 130 personas, la economía gira en torno a la pesca de la perca del Nilo, 🐟 una especie muy codiciada por pescadores, puede costar hasta $100 cada uno de estos peces. Los habitantes se niegan a irse a vivir a tierra firme o colonizar otra isla mas espaciosa que tiene su doble de tamaño y se encuentra en frente, pero no se atreven por mitos de que esta maldita y por razones de seguridad. Esta isla a pesar de su tamaño alberga: Un hotel 🏨 Un prostíbulos 👯 Un cine 🎬 Un restaurante 🍛 Un bar 🎱 Una clínica y farmacia💉 Una iglesia⛪ Una tienda ☎ Es raro ver a sus habitantes en tierra firme adquiriendo víveres. #datoscuriosos #cosasquenosabias #increible #eldespertar #isladehierro #kenia #migingoisland #isla #migingo

A post shared by El Despertar ️️️️✨✨ (@siempre.consciente) on

Naravno, ovakvu priču mora da prati i nešto bizarno.

Iako je Migingo teritorija Kenije, nastao je sukob sa Ugandom koja je tvrdila da ribari da pecaju u njihovim vodama, samo 500 metara od ostrva.

Sukob Ugande i Kenije oko ovog ostrva u istoriji je poznat i kao „najmanji afrički rat svih vremena“ koji je najbrutalniji bio 2008. godine, kada je Uganda na Migingo poslala vojsku da evakuiše dotičnog ribara i prisvoji ostrvo, piše Odditycentral.

Osam godina ljudi koji žive na ostrvu pitali su se kome pripadaju – Keniji ili Ugandi.

Na kraju je pao dogovor – obe zemlje će oporezivati ribare koji pecaju u tim vodama i udruženo će delovati protiv pirata koji se sporadično pojavljuju i unose nemir u ovaj deo jezera.

Pratite Krstaricu i preko mobilne aplikacije za Android i iPhone.