U trendu

Kad vas boli njegova glava

Žene su često sklone tome da kad njihovog partnera nešto boli svaki čas zapitkuju kako mu je, da li ga bar malo manje boli, da pokušavaju da pomognu na različite načine, a onda opet zapitkuju, i opet i opet, i stalno donose nova „pomagala“ da se bolovi ublaže… Muškarci će takođe biti zabrinuti kad njihovu partnerku nešto boli, ali će biti daleko manje skloni tome da svaki čas zapitkuju o tome – učiniće šta mogu (skuvati im čaj, maziti ih ako to žele, uradiće nešto umesto njih, doneti im lek) i, nakon što više ništa ne mogu da učine, neće dalje zapitkivati (ne više od nekoliko puta dnevno). Razume se, to je najčešća situacija – svakako da ima i muškaraca i žena koji se razlikuju od navedenih opisa.

U ženskom pristupu može da bude problem kad žena počne da „boluje“ sa svojim partnerom. Ukoliko se radi o bolovima od stare sportske povrede, istegnutog mišića i slično (dakle, bolovima koji umeju da potraju po nekoliko dana, pa i duže), jeste dobro pokazati razumevanje, ali je kontraproduktivno „bolovati“ zajedno sa partnerom. Zašto? Jedan razlog je – tako će ga još više boleti, jer će mu se pažnja stalno fokusirati na tegobu. Drugi razlog je to što će ženu preterana zabrinutost emotivno iscrpiti, a to joj može povećati nivo stresa i oslabiti imunitet.

Šta učiniti? Nećete valjda ostaviti svog dragog da sam boluje? Svakako da ne – ali za oboje je bolje da mu skrenete pažnju sa bola time što ćete pričati o sasvim drugim temama i usredsrediti se na pozitivne stvari. Tako će vam oboma brže proteći vreme dok bolovi ne prođu i bolje ćete se osećati.

Drugačija je situacija kada se radi o kratkotrajnim bolovima, kao što su glavobolja ili stomačne tegobe. Tada je dobro biti pažljiv i brižan prema partneru. Time mu pokazujete da je voljen i ojačavate vašu vezu. Bol će proći, a vaša veza će postati malčice jača i lepša nego ranije.

Pratite Krstaricu i preko mobilne aplikacije za Android i iPhone.