Grupa A: Real deklasirao Malme, PSŽ bolji od Šahtjora

Fudbaleri Real Madrida pobedili su večeras na svom terenu Malme sa 8:0, dok je Pari Sen Žermen sa 2:0 savladao Šahtjor iz Donjecka u utakmicama šestog kola Grupe A Lige šampiona.

Real i PSŽ su i pre ovog kola bili sigurni učesnici osmine finala Lige šampiona, ali su borbu indirektno za treće mesto i plasman u Ligu Evropa vodili Malme i Šahtjor, a to mesto pripalo je ukrajinskom timu zbog boljeg rezultata sa švedskom ekipom.

Kraljevski klub je pred svojim navijačima deklasirao švedski Malme, a junak trijumfa bio je Kristijano Ronaldo sa četiri gola, dok se triput u listu strelaca upisao Karim Benzema, a jedan gol postigao je Mateo Kovačić.

Benzema je svoje golove postigao u 12, 24. i 74. minutu, dok se Ronaldo u listu strelaca upisivao u 39, 47, 50. i 59. minutu. Kovačić je bio strelac sedmog gola u 70. minutu.

PSŽ je golovima Lukasa u 57. i Zlatana Ibrahimovića u 86. minutu savladao Šahjtor u Parizu.

Real je pobednik Grupe A sa 16 bodova, PSŽ je drugi sa 13, dok je Šahtjor treći sa tri boda, koliko ima i Malme, ali i znatno lošiju gol razliku.