Hjuston ostvario prvu pobedu, trijumfi San Antonija i Portlanda

Košarkaši Hjustona ostvarili su u noći između ponedeljka i utorka prvu pobedu u sezoni u NBA ligi, pošto su pred svojim navijačima savladali Oklahomu sa 110:105, dok je Portland u gostima pobedio Minesotu sa 106:101, a San Antonio je u gostima sa 94:84 slavio protiv Njujorka.
Hjuston je tek na četvrtom meču u sezoni ostvario prvu pobedu, do koje ih je predvodio Džejms Harend sa 37 poena, pet skokova i tri asistencije. Dvajt Hauard je dodao 16 poena, dok je Ti Lavson postigao 14.

Oklahomi je ovo bio prvi poraz u sezoni, koji i pored dobrih igara Kevinea Durenta i Rasela Vestbruka nisu uspeli u završnici susreta da pariraju Hjustonu. Durent je postigao 29 poena, dok je Vestbruk dodao 25, a pored toga je imao i 11 asistencija i osam skokova.

Portland je sjajnom igrom u drugoj i poslednjoj deonici utakmice došao do trijumfa protiv Minesota, čiji su igrači pre utakmice odali počast nedavno preminulom treneru Filipu Saudersu.

Minesota je u prvu četvrtinu odigrala sjajno, pa je na prvi odmor otišla sa 13 poena prednosti. Ipak, u nastavku susreta nisu bili na prepoznatljivom nivou, pa su zabeležili prvi poraz u sezoni.

Portland je do pobede predvodio Demjan Lilard sa 34 poena, a Sidžej Mekkolum dodao je 18.

U ekipi Minesote istakao se Kevin Martin sa 24 poena, a Endrju Vigins postigao je 16. Srpski reprezentativac Nemanja Bjelica je za nešto više od 31 minut na parketi postigao pet poena, upisao devet skokova i dve asistencije.

San Antonio je nastavio da beleži pobede posle startnog poraza od Oklahome. Ekipu Grega Popoviča je do trećeg trijumfa predvodio Lamarkus Oldridž sa 19 poena, a Kauaj Lenard postigao je 18. Kapiten Tim Dankan je na utakmici protiv Njujorka postao igrač sa najviše pobeda u jednom timu NBA lige.

On je u pobedi nad Njujorkom ostvario „dabl-dabl“ učinak od 16 poena, 10 skokova, a uz to je imao i šest skokova. Njemu je to bila 954. pobeda sa San Antonijom.

Srpski reprezentativac Boban Marjanović je za 82 sekunde na parketu postigao dva poena sa linije za slobodna bacanja.

Najefikasniji u ekipi Njujorka, koji sada ima skor od po dve pobede i poraza, bio je Karmelo Entoni sa 19 poena.

U ostalim mečevima NBA lige, Golden Stejt je deklasirao Memfis sa 119:69, Klivlend je sa 107:100 savladao Filadelfiju, dok je Milvoki u gostima sa 103:96 bio bolji od Bruklina, a Los Anđeles Klipersi su sa 102:96 poedili Finiks.