Liga Evrope: Partizan – Augzburg 1:3

Fudbaleri Partizana nisu uspeli da se plasiraju u šesnaestinu finala Lige Evropa, pošto su večeras u Beogradu izgubili od Augsburga sa 3:1, u šestom kolu Grupe L, poslednjeg u prvoj fazi takmičenja.

Obe ekipe imaju isti broj bodova i identičan odnos u međusobnim susretima, ali nemačka ekipa ide dalje zbog bolje ukupne gol-razlike.

Gol za Partizan postigao je Oumaru Abubakar u 11. minutu, dok su strelci za Augsburg bili Hong Džeong-ho u drugom minutu nadoknade vremena u prvom poluvremenu, zatim i Paul Ferheg u 51. i Raul Bobadilja u 90. minutu.

Partizan je meč završio sa 10 igrača, jer je Andrija Živković u 81. minutu dobio drugi žuti karton.

Samo minut pre trećeg gola Augsburga, Darko Brašanac je izbio sam pred golmana, ali njegov pokušaj loba završio preko gola. Lazar Ćirković je u 73. minut pogodio prečku.

Prvi mečevi šesnaestine finala igraju se 18. februara.