BEOGRAD – Prva čitaća proba komada „Pozorišne iluzije“ velikog francuskog pesnika i dramatičara iz 17. veka Pjera Korneja, u režiji i scenografiji Nikole Zavišića, održana je 26. decembra u probnoj sali Narodnog pozorišta u Beogradu, saopštili su iz nacionalnog teatra.
Premijera je planirana za kraj februara, početak marta na Sceni „Raša Plaović“, a u podeli su Ivan Bosiljčić, Sena Đorović, Anastasia Mandić, Miloš Đorđević, Zoran Ćosić, Nikola Vujović i Bogdan Bogdanović.
Predstava će se igrati u prevodu Jovana Popova.
Kostime kreiraju Bojana Nikitović i Suna Kažić, Anja Đorđević komponuje muziku, dok je dramaturg studentkinja na praksi Hristina Mitić.
U umetničkom timu su i LJiljana Mrkić Popović (scenski govor), Tamara Pjević (scenski pokret), a u radu na predstavi učestvuju i Rastislav Ćopić (asistent reditelja) i Jasna Saramandić i Marija Mandić (asistenti scenografa).
Kornej je ovaj komad, pod nazivom „Komična iluzija“, napisao 1636. godine.
(Tanjug)
Pratite Krstaricu na www.krstarica.com