Arsenal odbranio trofej Komjuniti Šilda

Fudbaleri Arsenala osvojili su danas prvi trofej u sezoni – Komjuniti Šild, pošto su u Londonu na stadionu Vembli savladali Čelsi sa 1:0.
Jedini gol na utakmici postigao je Aleks Okslejd-Čembrlejn u 24. minutu, posle dobrog prodora sa desne strane i sjajnog udarca sa ivice kaznenog prostora u dalji ugao gola Tibe Kurtoe.

Arsenal je tako odbranio trofej osvojen prošle sezone i došao do svog 14. Komjuniti Šilda. Tim Arsena Vengera je prošle sezone osvojio rekordni 12. FA kup, a danas je veoma dobrom igrom tokom celog meča savladao aktuelnog osvajača Premijer lige.

Utakmicu su obeležili i prvi zvanični nastupi Petra Čeha, dugogodišnjeg golmana Čelsija, na golu Arsenala, kao i debi Radamela Falkaa za londonske „plavce“.

Srpski reprezentativci Branislav Ivanović i Nemanja Matić odigrali su svih 90 minuta za Čelsi.