Bajern u finišu do pobede protiv Frajburga

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su večeras Frajburg sa 2:1, u prvoj utakmici 17. kola nemačke Bundeslige, a junak trijumfa bio je Robert Levandovski, koji je bio dvostruki strelac.

Frajburg je bio nadomak iznenadjućeg remija kojim bi u prvoj utakmici prvenstva Nemačke nakon jednomesečne zimske pauze okončao seriju Bavaraca od pet utakmica, ali je Levandovski svojim drugim golom u prvom minutu sudijske nadoknade vremena doneo pobedu Bavarcima.

Domaćin su do prednosti stigli već u četvrtom minutu, a strelac je bio Janik Haberer na asistenciju Vinčenca Grifa.

Daglas Kosta je u 35. minutu izveo korner sa leve strane, a Levandovski je volej udarcem sa peterca svom timu doneo izjednačenje.

Bajern je do kraja susreta imao terensku inicijativu, ali je tek u 91. minutu uspeo da stigne do gola. Frank Riberi ubacio je loptu s levog boka, a Levandovski je posle sjajnog prijema prevario dvojicu čuvara, a potom preciznim udarcem u donji desni ugao savladao golmana Aleksandera Švolova.

Bajern je prvi na tabeli Bundeslige sa 42 boda, dok je Frajburg osmi sa 23.